home Porady Jak dbać o psie zdrowie?

Jak dbać o psie zdrowie?

Większość ludzi lubi psy, spora ich część trzyma także czworonogi we własnym mieszkaniu. Pies jest bowiem wiernym przyjacielem, który nigdy nie opuści swojego pana. Decydując się na włączenie psa do swojej rodziny, warto wcześniej poświęcić trochę czasu na to, aby zapoznać się ze wskazówkami pielęgnacyjnymi dotyczącymi tych zwierząt. Odpowiednie postępowanie zapewni zdrowie psiakowi, a jego właścicielowi oszczędności na wizytach u weterynarza.

Karma dobrej jakości

Istnieje kilka szkół dotyczących najlepszego sposobu karmienia psów. Część właścicieli jest za tym, aby psy karmić wyłącznie suchą karmą, część opowiada się za gotowaniem zwierzęciu indywidualnych posiłków, a część twierdzi, że najlepszym pokarmem dla czworonożnych przyjaciół będzie surowizna. Bez względu na rodzaj podawanego pokarmu, miłośnicy psów z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że powinien on być pełnowartościowy i dobrej jakości. Psy powinny dostawać miskę o regularnych porach – raz lub dwa razy dziennie.

Częste spacery dla dobrej kondycji

Pies, który całe dnie spędza zamknięty sam w mieszkaniu, z pewnością nie będzie psem szczęśliwym. Warto zapewnić swojemu pupilowi przynajmniej cztery spacery w ciągu dnia. Przynajmniej jeden z nich powinien być dłuższy – niech psiak wówczas spędzi poza domem przynajmniej godzinkę. Jeżeli jest to młody piesek albo rasa aktywna, to koniecznie trzeba zapewnić czworonogowi możliwość intensywnego ruchu. W przeciwnym razie szybko wraz z niespożytą energią mogą pojawić się problemy natury wychowawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *