home Porady Co powinno znajdować się w wyprawce dla psa?

Co powinno znajdować się w wyprawce dla psa?

Adopcja lub zakup psa często jest niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich domowników. Ze względu na ten natłok emocji i nierzadko również stresu, wiele osób zapomina o wykonaniu podstawowych czynności, takich jak zakup odpowiedniego wyposażenia dla nowo przyjętego zwierzęcia.

Własne miski i legowisko

Nawet jeśli w domu jest już pies, koniecznym jest zakup własnego legowiska, misek i najlepiej również zabawek dla nowego zwierzęcia. Wynika to z tego, że psy lubią mieć swój własny kąt, a dzielenie się nim z innym zwierzęciem może powodować rozdrażnienie, a nawet agresję. Dlatego jeżeli zależy nam na dobrych relacjach między naszymi pupilami, powinniśmy zaopatrzyć się w indywidualną wyprawkę dla każdego z nich. Jak łatwo się domyślić, obowiązkowy jest również zakup obroży i smyczy, z tym jednak można wstrzymać się aż do czasu przyjęcia psa, jako że dobranie tych akcesoriów w odpowiednim rozmiarze nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku pewnych ras.

Odpowiednie zabawki dla psów

Miłośnicy psów często uważają, że niezbędnym elementem wyposażenie dla psa jest zbiór kilkunastu różnorodnych zabawek. Nie jest to do końca prawda. Większości psów wystarczy jedna lub dwie piłki, które następnie można wymienić, jeśli ulegną zniszczeniu albo zużyciu. Wyjątkami są jedynie szczenięta, które uwielbiają się bawić, a każda zabawka zostanie przez nie wykorzystana. Ponadto przed pierwszym przyjęciem nowego psa do domu można zaopatrzyć się w te kilka zabawek – choć wszystko w granicach rozsądku – tak aby zwierzę mogło wybrać, które z nich najbardziej odpowiadają jego potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *