home Porady Jak spokojnie przeżyć z psem Sylwestra?

Jak spokojnie przeżyć z psem Sylwestra?

Sylwester jest niezwykłym dniem, gdzie stary rok spotyka się z nowym, a większości z nas towarzyszy uśmiech, nadzieja i świetna zabawa. Właściciele psów borykają się jednak z pewnym problemem. Mianowicie jest to strach i lęk psa. Niejeden weterynarz przyjmuje tego dnia w swym gabinecie masę przerażonych czworonogów i ich zmartwionych właścicieli. Wiele psów nie ma apetytu, staje się osowiałych, a także ma drgawki lub ślinotok. Wszystko to jest efekt stresu wywołanego głośnymi wystrzałami petard i fajerwerków.

Jak zadbać o komfort psa w sylwestra? – co na to weterynarz?

Według zaleceń doświadczonych weterynarzy o spokój i komfort psa należy zacząć dbać już na kilka dni przed sylwestrem. Przede wszystkim właściciel powinien pilnować psa by ten w razie wybuchu petardy, nie uciekł, Dodatkowo warto przyzwyczajać psa do głośniejszych dźwięków. W tym celu można głośniej nastawić telewizor, radio lub puścić psu nagranie z burzą, lub fajerwerkami. Oczywiście wszystko to należy robić stopniowo. W razie wątpliwości jest weterynarz, który czeka na swoich pacjentów, by służyć im poradą.

Czy weterynarz może pomóc przestraszonemu psu?

Odpowiedź na to pytanie powinna ucieszyć wszystkich właścicieli psów przerażonych w okresie sylwestrowym. Otóż tak, weterynarz może zaradzić psiemu strachowi. Zazwyczaj pomoc polega na podaniu lub przepisaniu psu specjalnego leku uspokajającego. Ma on działać na psa relaksująco, dlatego większość zwierząt jest w stanie spokojnie przeżyć sylwestra i huki. Niektóre leki muszą być podawane wcześniej, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u weterynarza do ostatniej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *